На Тик Ток осамна видео во кое Јутјуберот Стефан Лазаров во алкохолизирана состојба се смее за смртта на Тоше Проески.Имено на прашањето да наброи три мртви пејачи,Лазаров го кажува името на Тоше Проески и се паѓа од смеа.Со него се смеат и едно женско лице и машки глас,истиот што му го постави прашањето.Видеото од целата таа атмосфера веќе кружи на Тик Ток,а коментарите само кажуваат  дека јавноста од однесувањето на Лазаров е згрозена и шокирана. На крајот од видеото Стефан се извинува, но најверојатно многу доцна. Трагично починатата мега ѕвезда Тоше Проески не заслужува ваков однос, се дел од коментарите.

@mojojojomnogukeshh 🌟Lazarov pravi zaebancii na ime na Tose Proevski!#fyp #lazarov #stefanlazarov #lazarovshow #toseproevski #tarasimov #zadruga5 #mk #sr #balkan #viral ♬ original sound – Mojo Jojo ✓