На 92-то издание на Оскарите имавме прилика да ги видиме нашите омилени актери во модели од некои од најпознатите дизајнерски куќи. За денес избравме да ви прикажеме кои од познатите личности ги носеа моделите на либанскиот  гламурозен дизајнер Зухаир Мурад.

Јусра(Youssra) изгледаше прекрасно на 92-то издание на Оскарите во долг “ecru ” фустан во драперија украсена со пердуви во боја на бакар и горен дел со долги ракави од колекцијата ZUHAIR MURAD Couture пролет-лето 2020 година. #ZMrealm # Оскари2020 #Youssra

Моли Симс (Molly Sims) изгледаше апсолутно убаво. Беше облечена во розов елегантен фустан со сатен придружен со подвиткан “over-skirt” и ‘shenti’, од колекцијата на ZUHAIR MURAD Couture пролет-лето 2020 година #ZMrealm # Oscars2020 #MollySims

Кери Стил (Carly Steel) изгледаше зашеметувачки во фустан од црн тул со истакнати детали од златни монистра од колекцијата #ZuhairMuradRTW есен-зима  2019-20 #ZMrealm # Oscars2020 #CarlySteel

Елизабет Чамберс (Elizabeth Chambers) сјаеше на црвениот тепих и на забавата „Vanity Fair“ во 2020 година, облечена во целосно украсена наметка со мотиви од леопард, од колекцијата на Зухаир Мурад Couture есен-зима 2019-20 #ZMrealm #ElizabethChambers

Кејт Бекинсејл (Kate Beckinsale) облечена во фустан во рубин боја и вкрстено деколте од колекцијата на Зухаир Мурад, Couture есен-зима  2019-20 #ZMrealm #KateBeckinsale

 

Кери Вашингтон (Kerry Washington) изгледаше блескаво на „Оскар“ забавата -„Vanity Fair“ 2020 година, во комплет во боја на сонце, целосно украсен со мулти-обоени египетски мотиви од накит од колекцијата ZUHAIR MURAD Couture пролет- лето 2020 година #ZMrealm #KerryWashington

Трејси Елис Рос (Tracee Ellis Ross) изгледаше раскошно на забавата на „Vanity Fair“ на „Оскарите 2020“ во фустан во златна боја со наметка целосно извезена со “sequins” од колекцијата ZUHAIR MURAD Couture пролет- лето 2020 година #ZMrealm #TraceeEllisRoss

Сите погледи беа свртени кон Кендис Сванпол (Candice Swanepoel) додека пристигнуваше на забавата „Vanity Fair“ на Оскарите 2020, облечена во син комбинезон со долг сатенски тул на задната страна , од колекцијата на  ZUHAIR MURAD Couture пролет-лето 2019 година #ZMrealm #CandiceSwanepoel

Актерката Лејк Бел  (Lake Bell) на Vanity Fair Oscar Party изгледаше одлично во фустан со црн вез и со украсната торба со детали од колекцијата #ZuhairMuradRTW Resort 2020 #ZMrealm #LakeBell

Хана Џетер (Hannah Jeter) изгледаше прекрасно во забавата на „Vanity Fair“ ,облечена во корална црвена тафта, беспрекорен мини фустан со драматични детали на колкот од колекцијата #ZuhairMuradRTW пролет- лето 2020 година #ZMrealm #HannahJetter