Познатата пејачка Сузана Гавазова вчера го прослави својот роденден 42, а нејзините најблиски се потрудија овој ден да го памети уште долго.

Прв кој и честита роденден бил нејзиниот сопруг Јасмин, кој смислил одлична идеја како да ја изненади.
Имено, Јасмин најпрво и донел украсна кутија во која имало бурек, но подоцна тој донел и букет цвеќе во која имало и кутија со накит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana (@suzanagavazova)

(shilomagazine.com.au)