Том Харди се враќа во продолжението на суперхеројскиот филм „Venom“, базиран на истоимениот роман на Марвел. Актерот вели дека поради таа улога, но и поради претходните, на луѓето им изгледа помажествено.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tom Hardy (@tomhardy)

Меѓутоа, Харди, кој глумеше и во филмовите „Bronson”, “Warrior”, “The Dark Knight Rises”, “Mad Max: Fury Road”, вели дека воопшто не се чувствува така. Наместо тоа, тој објасни дека има „поприродно женствено чувство“.

“Посакувам да бев еден од мажествените момци, но секогаш се чувствував малку поинаку. Можеби моите машки квалитети се резултат на компензација бидејќи јас не сум еден од нив”, рекол Харди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tom Hardy (@tomhardy)

Две години пред да стане широко познат на американската публика со глумењето во филмот „Inception“, Харди ја запознал својата сегашна сопруга Шарлот Рајли во 2008 година на сетот на серијата „Wuthering Heights“.

Парот се вери следната година, а во брак се од 2014 година. Родителите се на две деца, а Харди има и 13-годишен син од претходната врска.

Актерот (44) во една прилика за „Сан“ изјавил дека тоа што е родителот му дало цел во живото, како и дека повеќе ќе се грижи за тоа како го води животот.

Но, не било секогаш така. Том Харди во едно одамна интервју призна дека во младоста експериментирал со се, од дрога до секс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tom Hardy (@tomhardy)

Во 2010 година, Харди зборуваше за неговата флуидна сексуалност и хомосексуалните односи во тинејџерските години.

Запрашан дали имал секс со маж, Харди за магазинот „Нау“ одговорил: „Секако дека имав. Јас сум актер за ***** “.

„Сум пробал сè и со секого. Ми се допаѓа добар физички изглед, но не сега… тоа не ми оди. Завршив со експериментирање, но има доста работи во врска со другите мажи, особено хомосексуалците, кои ми требаат во животот“.