Само затоа што доаѓа зимата, не значи дека треба да се откажете од Вашите омилени здолништа. Здолништата во зима знаат да изгледаат многу модерно и тренди доколку правилно ги искомбинирате.

Со мала помош на Вашиот тренди шал или марама, капут, кожна јакна, топли чизми, дебели хулахопки, дебел џемпер,  ќе изгледате ,,шик“ во Вашето здолниште. Пгледнете ги следниве инспиративни идеи: