Ким Кардашијан и комичарот Пит Дејвидсон беа фотографирани како се држат за раце додека се возат на тобоганот во страшната фарма на Нот во Буена Парк, Калифорнија.

За многу фанови ова беше доволна причина да почнат да шпекулираат дека ова е почеток на новата љубовна врска на Ким Кардашијан.

Kim Kardašijan i Pit Dejvidson Foto:EPA-EFE/NINA PROMMER/EPA-EFE/JUSTIN LANE

На Ким и Пит им се придружија сестра Кортни и нејзиниот вереник Тревис Бејкер.

Ким и Пит неодамна се бакнаа во скеч во живо во сабота навечер на NBC. Тие двајца беа на роденденската забава на Кид Куди во јануари 2019 година. Тогаш бил присутен и Канје Вест, од кого Ким моментално се разведува.