Младиот поп пејач  Филип Пешевски и популарната Тв водителка Лила Филипвска вчера во луксузниот  хотел ‘ Микаса’ го промолвираа видео записот за нивниот дует Тешко мене со тебе. Во  боите на црно и златно, Микаса блесна пред  новинарите и блиските пријатели на Филип и Лила кои вечерта го вратија гламурот во македонскиот шоу бизнис. На црвениот тепих продефилираа многу градски фаци, пејачи и дизајнери, меѓу нив Роберт Билбилов, сопстевичкана на Диоптра,Марија Костуранова,дизајнерката Моника Блажевска и други. Спотот е веќе пуштен на Јутјуб и има голема гледаност. Гостите на промоцијата коментираа дека Микаса на Кале наликувала  како да се во Дубаи. Спотот е во режија на Томато продукција,а како продуцент се потпишува Зоки Фаци.