Фолк пејачката Ирена Вељоска го остави месото и стана вегетаријанка.Благодарение на нутриционистот Клаудиа Адеми,таа внимава на исхраната и редовно вежба.

-“ Не е поентата само да слабееш,битно е да изгедаш здраво и да добиеш убава фитнес фигура.Вежбам редовно,внимавам што јадам и станав вегетаријанка“,ни рече Ирена во кусиот разговор.

Таа периодов има многу настапи низ Македонија,но наоѓа време  и за малку релаксација.