Фолк дивата Елена Велевска важи за една од најубавите жени на македонската естрада.Нејзе скоро и никогаш неможе да ја видите несредена.Парчињата гардероба ги одбира според приготата и никогаш досега нема утнато комбинација.Ги прати модните трендови, па така може да ја видите во тесен џинс, во строг крој или во елегантен фустан во кој гордо ги покажува облините.Таа е женствена и секси,а нејзин заштитен знак се високите потпетици и бујната коса.Таа е мајка на три деца и пример како треба да изгледа една естрадна ѕвезда.