Кристијано Роналдо сподели фотографија од приватен авион каде позира со својата свршеница Џорџина.

“Без разлика колку патуваме низ светот, секогаш се чувствуваме како дома во Португалија. Фантастично време, прекрасна храна и Португалеци… Секогаш со нетрпение очекуваме да дојдеме во нашата земја. Сега е време да се вратиме во Манчестер и да се фокусираме на нашите голови, но наскоро ќе се видиме“, напиша фудбалерот во објавата која собра речиси 6 милиони лајкови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Она што привлече големо внимание е аксесоарот кој го донесе Џорџина. Имено, таа позираше во кратка кафена јакна, бела маичка, црни хеланки и чизми, а доза на гламур на овој стајлинг даде црната чанта Hermes Birkin од лакирана крокодилска кожа.

Цената на овој модел е неверојатни 80.000 долари. Но, оваа атрактивна секси бомба, кога нешто и се допаѓа, не прашува колку чини.

 

Извор: kurir.rs