Некогаш секси симбол на Македонија,Хелена Роза денес го прослави 44 роденден.Таа на Инстаграм ги развесили фановите кога објави фотки во секси долна облека.Хелена нема ниту една пластична операција, нема филери,силикони ниту ботокс.Една од најубавите жени и Тв лица, денес, со семејството живее во Нов Зеланд.Срекен на е Лени.