Манекенката Хејли Бибер, сопругата на популарниот пејач Џастин Бибер, гостувајќи во подкастот „Victoria’s Secret Voices“ проговори за периодот на зависност од дрога на пејачот и откри дека тогаш и било најтешко.

Како што вели, тој период ги разбудил сеќавањата на нејзиниот татко Стивен Болдвин, кој имал слични проблеми како нејзиниот сопруг Џастин.

– Не само татко ми, туку и многу други членови на семејството на негова страна, се борат со различни работи. Татко ми секогаш беше отворен за неговата зависност и јас секогаш го ценев тоа од него. Секогаш бев многу блиска со него. Беше отворен и трезен и ми збореше зошто е важно да не станеме зависни – изјави манекенката.

Foto: ImagePressAgency/Face to Face/Profimedia

– Ни покажа и како изгледа и се станува човек кој е зависник од алкохол. Морав да се вратам во времето и да се соочам со зависноста од дрога. Повторно имаше темни простори и ми беше исклучително тешко да се вратам на нив – додала Хејли, а потоа открила како изгледал периодот од животот додека Џастин се борел со зависноста.

– Би го прашал како се справува со тоа. Имаше моменти кога се нервирав, го прашував Џастин дали е во ред тоа да го направи, бидејќи знаев дека веќе има моменти во животот кога не му е во ред и кога минува низ мрак и тешкотии . Но, тој има добра самосвест кога станува збор за тоа и е многу отворен за својата зависност и тоа е се што барам од него – изјави Хејли.

Инаку, Џастин претходно призна дека првпат пробал марихуана на само 13 години, по што конзумирал многу видови на дрога. Како што рече, тоа било неговото бегство од реалниот живот и товарот на славата.

– Кога имате некој толку многу млад, можно е тој да ја има оваа вознемиреност која останува недијагностицирана, а вие не знаете како се чувствувате. Потоа почнувате да се лекувате бидејќи тоа ве прави да се чувствувате подобро. А тоа само ви помага да не чувствуваш ништо – објаснила Хејли.