Вчеравечер на социјалните мрежи познатата тв-водителка Лила Филиповска објави тикток видео на нејзиниот Инстаграм профил кое за брзо време стана вирално со над 100.000 гледаност.

Станува збор за мал танцувачки ТикТок тренд, во кој Лила е во замена на познатата ѕвезда Јелена Карлеуша и дава инструкции на танчерите Спасе Рола спикерот на временска прогноза и познатиот шоумен  Зоки Фаци кои се главен хит во видеото со нивните потези.

За што поточно станува збор, погледнете го видеото во продолжение:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)