Овен
За еден Овен, сознанието дека не може да ја контролира својата судбина е доволен стрес. Затоа ве советуваме – почнете да верувате дека истата судбина има многу поголеми планови за вас отколку што можете да замислите! Препуштете се на себе и почекајте да бидете изненадени, верувајте на знаците покрај патот и изненадувањата што ви ги носи оваа есен.

Бик
Во текот на ноември 2021 година се очекува да се бори прекрасно суштество со рогови. Есента нема да ви донесе ништо на сребрена чинија и ќе мора да дадете се од себе за се! Бидете подготвени сами да посегнете по она за што вие или вашето его се грижите.

Иако овој период ќе бара посебен труд од вас, вашата награда ќе биде огромна гордост за се што сте постигнале самоиницијативно.

Близнаци
Шампањ или духови? Што и да посакате, дали ова е плоден период за вас, кој ви носи просперитет, среќа и стабилност. Добро искористете ја шансата да напредувате во кариерата или да ја збогатите врската, не се случува секој месец планетите вака да ви бидат наклонети!

Рак
Сакате совет како да ја поминете зимата оваа зима? Едноставно научете да им кажувате НЕ на вашите најблиски кои бараат премногу од вас, искористувајќи ја вашата легендарна добрина. Бидете наметливи кон себе и кон другите без разлика колку ви е тешко. Времето ќе се покаже како резултат и ќе уживате во новосоздадената самодоверба која сте ја развиле.

Лав
Предупредување за моќните Лавови! Обединетите Јупитер и Сатурн, како спротивни знаци, можат да си играат со вас. Може да очекувате катастрофални забавувања, предавства, ненадејни потсетувања на реалноста кои ќе ве спуштат на земја.

Не паничете, не е се толку црно. Оваа ситуација ќе ве наведе да ги гледате работите од нова перспектива, онаа која повеќе ќе ви оди во прилог.

Девица
Девица, ве очекува многу необичен месец! Ноември ќе ви ги одземе грижите, дел од товарот и разочарувањата, како и неплодните илузии. Тоа ќе ви донесе мудрост и јасност на мислата. Ова ќе биде период на просветлување за вас. Не е лошо за мрачен ноември, нели?

Вага
„Полека, но сигурно и стабилно“ – ова треба да биде вашето мото доколку очекувате просперитет во љубовта или работата. Времето кога сте ги измериле и ги остававте работите на времето заврши за вас, подгответе се за времето кога треба да останете фокусирани и фокусирани и покрај пречките. Ќе ни бидете благодарни…

Шкорпија
Одамна не сте биле во толку одлична форма! Прашањето е, што ќе правите со сета таа новооткриена енергија и страст што ги разбуди во вас оваа доцна есен? За вас се отвораат многу нови можности – да не зборуваме за дополнителниот бонус од неочекуван наплив на среќа!

Ви предлагаме да го искористите овој плоден период, во кој Шкорпијата ги посочи сите ваши потенцијали, следејќи ги вашите желби, дури и оние кои ви изгледаат лудо! Не барајте смисла на нештата, само дејствувајте. Во спротивно, премногу интроспекција може да застане на патот на дејствување. Не заборавајте го ова во моментите кога ве обзема често натпреварувачката природа на Скорпијата.

Стрелец
Подгответе се за еден месец контраст! До 22 ноември може да бидете во искушение да направите „слон од глушец“ и да го преувеличувате значењето на нешто, всушност, тривијално. Силно препорачуваме да не драматизирате ако тоа нема да ве однесе никаде.

Само на 23, кога Сонцето ќе влезе во вашиот знак, ќе почнете да се опуштите. Уште повеќе, во вториот период ќе ви се врати сјајот и енергијата на Стрелецот.

Јарец
Зарем таа Венера (планетата на љубовта и заведувањето) не е тргната кон вашиот знак? Таа дојде да го зачини вашиот љубовен живот, кој во последно време е малку монотон. Или едноставно е тука за малку да ви го заслади секојдневието – што е исто така добра вест.

Водолија
Сакате да го промените светот – или само вашиот сопствен двор – дефинитивно блескате! Сите сме заведени од вашата харизма, ентузијазам и желба да правите добро. Може да добиете шанса да влезете во свет каде што можете целосно да цветате! Искористете ја вашата шанса и не грижете се за ништо друго.

Риба
Небесата можеби ве штитат (благодарение на пријателските планети на Шкорпија), но сепак се чувствувате беспомошно. Дали се чувствувате како да се вртите во круг? Или чекате нешто што воопшто не ви доаѓа? Овој период ви донесе одредена тежина, но не грижете се, се е минливо. Ве советуваме да се вооружите со трпение бидејќи ѕвездите велат дека наскоро се ќе се реши само по себе…