Поп ѕвездата Јелена Карлеуша и фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ важат за познати дами со многу вкус и стил, па не е чудно кога тие две носат идентични комбинации на облека, што сега и се случи.

Имено, Цеца вчера, 21 февруари, се појави на снимањето на шоуто на Звезда Гранда во комбинација која потсетува на онаа која Јелена ја носеше во 2018 година.

Ражнатовиќ носеше црвен мини фустан со долги ракави со длабоко деколте и златен детал на џебот, а на главата носеше беретка во иста нијанса како фустанот.

Од друга страна, Јелена имаше речиси идентичен стил и во 2018 година кога се појави на судењето со Цеца Ражнатовиќ. Во таа прилика облекла црвен фустан со прерамки, кој бил прикачен на телото и под коленото.