Ако изминатава сезона беше препознатлива по едвај видливи тенки ремени, во претстојната очекувајте зачестена комбинација со широки ремени како моден додаток.  Најавата за овој моден додаток беше од страна на Диор во нивната есенска коленција за 2019. Малку подоцна и останатите дизајнерски куќи ги прифатија предименизионираните ремени со впечатлива тока и додавајќи интересни дезени ги вметнаа во нивните колекциии.

gettyimages

Доколку сакате да бидете во чекор со модата, овие супер модерни додатоци може да ги нарачате следниве онлајн продавници:

Loewe

DIOR

Lara Waist Belt

ZARA

STAUD

Pierre Balmain

Etro

MANGO