Во студените зимски денови, топлата зимска јакна е клучен додаток. Сите имаме барем една омилена јакна во плакарот, која е импресивно топла и стилска истовремено. Иако можеби не знаевте, стилистите ни открија дека Вашата омилена зимска јакна многу зборува за Вашиот карактер. Што открива таа, прочитајте во следнава статија.

Teddy капут – Ја обожавате модата, шминката, едноставно сакате да сте во центарот на вниманието. Сакате да сте во друштво, помалку ја сакате самотијата. Вашата кариера од соништата е да бидете инфлуенсерка.

Parka – Секоја трета девојка има иста јакна како Вашата, но тоа баш и не Ве загрижува. Секогаш во брзање, животот го живеете со полна пареа. Гардеробата најчесто ја нарачувате онлине.

30 Perfect Winter Boots Outfits Ideas For Women * remajacantik #WinterBootsIdeas #PerfectWinterBootsIdeas #WinterBootsWomenIdeas

Trench капут – Во друштвото сте најодговорна и по малку ,,control freak“.  Замислувате кариера на деловна жена и силно се борите да ја достигнете. Тоа е Вашата животна цел – богатство и кариера.

Noble Turn-Down Collar Long Sleeve Pure Color Self Tie Belt Women's Coat Dress Coats | RoseGal.com Mobile

Крзнена бунда – Вие сте едноставно кажано – модна икона! Обожавате да собирате модни магазини, да ги издвојувате омилените аутфити. Вашата соба ја средува мама. Некогаш обожававте леопард капути и принтови, меѓутоа моментално за Вас е ,,премногу видено“. Ја обожавате уникатноста и сакате секогаш да сте во центарот на вниманието.

Кожна јакна – Секогаш пиеете турско кафе, обожавате чоколадо. Имате омилена галериј, обожавате да имате единствен стил. Секогаш ја покажувате Вашата омилена „resting bitch face“.

New black faux leather shearling warm women aviator coat winter pilot jacket

Puff јакна – Не е важно дали е модерна, битно е да биде корисна! Што Ве интересира, за луѓето околу Вас, кога Вашата омилена јакна никогаш нема да излезе од мода нели? Спортски тип, кој ужива да ,,лета“ низ животот!

126 ideas how to wear black ankle boots leather jackets - page 2 | terinfo.co