Балканскта дива ЈК изгледа го обожува анималниот принт на познатите дизајнерски имиња.Оваа пролет повеќе светски ѕвезди  как Ким Кардаѓијан, Мадона и Бијонсе се појавија токму со овој принт,а зад нив не касни многу ниту Јелена Карлеуша.Еве неколку нејзини стајлинзи  во анимал принтот кој сезонава пролет- лето ќе биде вистински моден хит.