Мега ѕвездата Џенифер Лопез беше главна ѕвезда на модната ревија на брендот Долче Габана која неодамна се одржа во Италија. Папараците во чекор ја следеа популарната пејачка,а таа блесна во новата колекција на  светски познатиот моден бренд.Покрај шарените цветни пантолони, најголемо внимание предизвика големата рачно везена наметка,како и украсите на Џеј Ло во косата.