Оваа 2019 година дефинитивно и донесе среќа на позната Џенифер Лопез! Се зборува дека е потенцијален добитник на номинацијата за Оскар за нејзината улога во „Hustlers“. Таа се вери со нејзиното момче Алекс Родригез, а пред кратко време го најави и својот 25ти парфем во колекцијата насловен како Promise.

Од лансирањето на нејзините колекции парфеми таа до сега има заработено 2 милијарди фунти.

Новиот парфем е пуштен во продажба од 9ти октомври. Парфемот претставува преубав микс од јасмин, бобинки, италијанска мандарина и ирис.