Латино поп дивата Џенифер Лопез и актерот Бен Афлек, се повторно заедно.Папараците оваа вест ја проширија низ светските медиуми,а јавноста со нетрпение ги чекаше новите детали од нивниот живот.Џенифер и Афлек беа во врска долги години, потоа се разделија за  денес пак   да ја обноват нивната љубовна романса.На нивните заеднички фотки,Лопез е видно среќна,а згодниот Бен не ја пуста од раце.