Актерот  Џејсон Момоа  ја обожува розевата боја. Тој во интервјуто за магазинот Ин стајл изјави:

„Розовата е само убава боја“.И јас сум прилично сигурен во својата мажественост. Не ми е воошто гајле што мислат другите “.

За борбата да ги плати сметките по првата сезона на „Игра на тронови“:

„Мислам, гладувавме по„ Игра на тронови “, вели тој. „Не можев да работам. Многу е предизвик кога имате бебиња и сте целосно сте во долгови “.

За неговиот немирен дух:

„Јас се будам. За мене да се опуштам и да седам мирен е невозможно“. На подлабоко ниво, Момоа истражува што значело за него да расте без татко дома и како тоа влијае на неговата врска со неговиот 12-годишен син. „Не знаев што е потребно за да се биде татко“, вели тој. „И не сакам само да му кажам на мојот син:‘ Затоа што реков така. ’Јас навистина сакам да се поврзам и сакам тој да биде ранлив, но храбар и отворен“.

Фото: Ин стајл