Овие жени може стареат, но никогаш не се предаваат на годините, па и не престануваат да не изненадуваат со нивниот префинет изглед. Овие неколку фризури изгледаат многу гламурозно и секси, а и се лесни за одржување.

Крис Џенер

 

 Хали Бери

 

 Лиза Рина

 

Шерон Стоун

 

Елен Баркин

 

Кејт Бланшет

 

Фејт Хил

 

Кетрин Бел