Овој модел на фамерки инспириран од 90тите повторно се враќа на модната сцена. Го прославија својот триумф во серијата ,,Beverely Hils“, па тинејџерите кои беа заљубени во серијата и своите идоли го носеа овој модел на фармерки.

3 Fall 2019 Denim Trends Zara’s Betting Big On For Next Season 49.90

Овие широки фармерки со висок струк и карактеристичен ,,балон“ крој, широки ногавици, не ја истакнуваат фигурата на најдобар начин, но мора да признаеме дека се омилени кај модните инфуенсери. Може да ги најдете во повеќе бои како што е темен тексас, црвени, бели, но најтренди моментално се фармерките во светол тексас.

New Look balloon leg jeans in mid blue | ASOS

Мора да признаеме дека овој модел на фармерки не одговараат за секој тип на тело, најдобро би изгледале на високи и витки девојки. Комбинирајте ги со боди или блуза која го нагласува горниот дел на Вашата силуета, кратки топ маици…

Джинсы-бананы: 25 стильных образов, с чем носить в 2020

Vintage Wash High Waist Balloon Jean