Chanel Coco Mademoiselle е класичен и софистициран бренд со нијанси на сексипилност. Светол, сладок и топол, овој парфем е наменет за секаква пригода. Овој парфем содржи комплекен мирис и е поразличен од другите Chanel едиции. Започнува да мириса нежно и слатко, a потоа преминува кон мирис на посветло и потопло, едноставно неодоливо. Chanel Coco Mademoiselle содржи ноти на јасмин, роза, пачули, личи, портокал, грејпфрут, ветивер, ванила и мошус. Овој неверојатно атрактивен парфем ги задоволува вкусовите на сите љубители на парфеми.