Освежително утро со вкусно смуди од малина подготвено во блендер:

 

Потребни состојки:

1 банана
50 г малини ( свежи или замрзнати )
1/2 јаболко
100 мл. бадемово млеко
1/2 лажичка екстракт од ванила
Сок од 1/2 лимон
Кора од 1/2 лимон
2 лажички мед

Ставете ги сите состојки во блендерот и за неколку секунди Вашето смуди е готово.