Омилената холивудска актерка на 11.02.2020 наполни 51 година и го прослави роденденот заедно со нејзината долгогодишна пријателка која што ја паметиме од ТВ серијата „Пријатели“ како Моника, Кортни Кокс. Прославата беше одржана во луксузниот хотел Sunset Tower Hotel во Лос Анџелес, каде што гостите се забававуваа до доцните часови. Кортни на својот официјален инстаграм профил објави заедничка слика од нив две и напиша дека колку и некој да се труди, постои само една Џенифер Анистон.