Со посетеноста викендов „Juzni Vetar: Ubrzanje“ го собори рекордот од првиот дел и стана лидер по бројот на посетители во последните 15 години.

За само четири дена од големата белградска премиера на „Juzni Vetar: Ubrzanjе“ ги собори апсолутно сите рекорди со 115.000 гледачи во првиот викенд од проекциите!

Foto: CINEPLEXX BEO Shopping Center

Продолжението на филмот, чиј прв дел ги оживеа кината и пред три години достигна милион гледачи, ја продолжува својата победничка сага со одлична приказна и врвна актерска екипа. Со присуството викендов, „Јuzni Vetar: Ubrzanje“ го собори рекордот на првиот дел и стана лидер по бројот на посетители во последните 15 години.