Најромантичниот ден во годината, Денот на вљубените или познат и како Валентајн полека се наближува. Ако се уште немате идеја како да го поминете оој 14ти февруари со саканата особа, тогаш ние имаме неколку предлози за вас.

 

Подгответе романтична вечера

plate of pasta and patties

Изненадете го партнерот со романтична вечера која сте ја подготвиле вие самите. Направете го омиленото јадење и поставете ја масата со нежни и романтични декорации. Можете да запалите некоја свеќа, или десертот да биде во форма на срце. Пуштете тивка музика и уживајте. Ќе се чуствувате како на првиот состанок.

 

Поминете ја вечерта во хотел

man kissing woman's forehead while lying on bed

Направете резервација за двајца во хотел. Не мора дури ни да заминете во друг град, но фактот што ќе бидете сами на локација различна од секојдневието, ќе ја направи вечерта посебна.

 

Одете на лизгалиште

man and woman hugging

Запомнете го овој ден по нешто различно, па затоа ви предложуваме да отидете на лизгалиште.

 

Посетете некој џез клуб

man playing saxophone on stage

Зарем има нешто поромантично од чаша вино придружена со пријатна музика?

 

Посетете спа центар или закажете масажа за парови

man massaging woman's body

Масажата за парови е одлична идеја доколку сакате нешто релаксирано каде што не ви е потребна никаква активност. На овој начин и вие и вашиот партнер ќе бидете опуштени и релаксирани за вечерта која ви претстои.