Потребни се само неколку трикови за да створите магична илузија од Вашиот аутфит и да изгледате послабо. Прочитајте ги следниве:

Црното нека биде Вашиот најдобар пријател!

woman standing ear plant

Црната боја ја издолжува Вашата фигура и прави да изгледате послаби. Веруваме дека уживате во живи и пастелни бои, но сепак вистинскиот избор за Вас нека бидат потемните.

Носете мидер или појас за обликување на телото!

3. Body CompressorsShapewear

Ви овозможува ефект за визуелно затегнување на Вашата фигура. Изберете удобен и пријатен за носење, кој ќе го Ви го затекне стомакот, колковите, задникот.

Носете фармерки и панталони со висок струк!

woman walking along sidewalk carrying a fabric coat

Фамерките и панталоните со висок струк нека Ви бидат избор број еден. Тие ќе го покријат вишокот околу стомакот, а во нив ќе изглеате повисоки и послаби. Црни, растегливи, до глужд се вистински избор!

Бидете внимателни со изборот на долна облека!

woman wearing black bra and panties sitting on bed

Долната облека игра голема улога во креирање на Вашиот надворешен изглед. Изберете долна облека која е растеглива и има повисок струк. Носете градник што Ви дава целосна покриеност на градите.

Принтови и пруги.

7. Prints And Patterns

Избегнете се што има хоризонтални пруги, без разлика дали се мали или големи. Вертикалните пруги и принтови , фустан или блуза со висока јака, се Вашиот топ избор.

Се е во пропорциите!

woman at beach

Носете широки кошули, што ќе го покриваат коланот на панталоните. Пробајте и спротивно, меѓутоа избегнувајте стомакот и половината да бидат премногу истакнати. Најважно е да избегнувате тесни кошули и маици.

Држење на телото.

10. Posture

Вашиот изглед „паѓа во вода“ доколку немате правилно држење на телото. Кога не се движите исправено Вашата силуета изгледа многу поинаку.