Крајот на 2019 година полека се приближува и време е да направиме еден краток преглед на некои од најгледаните филмови за оваа година кои што на холивудската продукција и донесоа милионски профит. Според официјални статистики, овие 5 филмови беа прогласени за најдобри оваа година, па со тоа и најмногу гледани.

 

Booksmart

На листата на најгледани филмови на првото место се најде оваа комедија во која што две најдобри другарки пред да завршат средно почнуваат конечно да ги кршат сите правила на училиштето.

 

Us

На второто место се најде хоророт Us во кој се раскажува за едно семејство кое што е нападнато од луѓе кои што изгледаат идентично како нив.

 

Wild Rose

Wild Rose раскажува за животот на една млада проблематична жена која сонува да стане позната кантри ѕвезда.

 

Avengers: Endgame

За вистинските фанови на Марвел, Avengers: Endgame е вистинскиот избор за нив. Возбудлив, интересен и со одлични ефекти, филмот зборува за настаните што следат по Avengers: Infinity War и обидите на омилените херои да го вратат балансот во универзумот.

 

Long Shot

Оваа романтична комедија во која главните улоги ги играат Шарлиз Терон и Сет Роџен, зборува за нивната необична средба после долги години во навистина интересни услови.