Класични и елегантни, проѕирни (транспарентни) блузи и кошули се повеќе популарни и дефинитивно ќе бидат вистински хит следната сезона. Познатите дами веќе се вљубија, во ова тренди парче. Можностите се разни, а од вас зависи да ја најдете вашата омилена комбинација. Ние ја избравме следнава модна комбинација, од бутикот Орнела, а за Вас ја презентираше манекенката Евгенија Ризова. Бутикот Орнела, се наоѓа во приземјето на ГТЦ во Скопје. Бидете урбани и шик, со еден клик врз нашето лого!

 

[shoppable_image id=”4367″]