Кога планираме свадба, меѓу првите работи за што почнуваме да размислуваме е свадбената торта, поточно како да изгледа. Голем дел од слаткарниците се водат по класичните свадбени торти, на 2 или 3 спрата каде што доминира белата или шампањ боја. Но овие торти се сосема различни и необични, па се одлична идеја за оние кои што сакаат да внесат доза на ексцентричност во својата свадбена прослава.

  ➨ Рустикална и необична, оваа торта зрачи со елеганција.

➨ Црна боја за на свадбена торта? Необично, но интересно.

➨ За обожавателите на Corpse Bride анимираниот филм.

➨ Комбинација на кафено со розеви детали.

➨ Фантастична ориентална торта.

➨ Одлична торта за паровите кои се љубители на книги.

➨ Дизни како инспирација и за возрасните.

➨ И за фановите на Хари Потер.

➨ Додадете малку живост со шарени пеперутки.

➨ Апстрактно и необично.