Пакетот од функционални, а во истовреме и стилски чевли понекогаш тешко се пронаоѓа. Секој маж во својата гардероба мора да поседува неколку типови на обувки,спортски, деловни, секојдневни и удобни чизми кои ќе Ве спасат во постудените зимски денови. Дури и кога Вашиот секојдневен стил не бара многу ,,дотерувања“, барем еден пар од овие модели е задолжителен дел од Вашиот плакар.

Секој модел од нашиот список може да го пронајдете во добропознатиот бутик за чевли Шантел, кој се наоѓа во ГТЦ први кат и TЦ Мавровка. Ако се мислевте дека не Ви треба нов пар обувки, погледнете ги следниве тренди парчиња, па размислете уште еднаш. Празниците се ближат, па затоа посетете го бутикот Шантел и подарете си насмевка, а богами и нов софистициран изглед.

[shoppable_image id="4255"]

 

Овој е тип на чевли што навистина вреди да се инвестира, бидејќи изгледаат одлично со костим, но и со фармерки. Овие ,,broguе“ чевли се стилски и безвременски, па сигурно нема да погрешите во изборот. Кога избирате ваков тип на чевли фокусирајте се на изработката, квалитетот и комфорот. Затоа ние Ви го предлагаме бутикот Шантел кој се наоѓа во ГТЦ први кат и ТЦ Мавровка ниско приземје, таму сигурно ќе го пронајдете овој модел, а и многу други.

[shoppable_image id="4190"]

Овој модел на зимски чевли го помести ,,јазот“ помеѓу бизнис деловниот и бизнис кежуал аутфитот. Ова е класичен модел на машки обувки кои ќе Ви одговараат совршено за прославата на новогодишната ноќ, излегување со пријателите, свеченост, па дури и за во канцеларија. Овој модел и слични на него ќе ги пронајдете во бутикот Шантел во ГТЦ први кат и ТЦ Мавровка ниско приземје.

Класичен, софистициран и безвременски модел на машки чевли.

[shoppable_image id="4265"]

За презентација на оваа уникатна колекција се погрижи stylemk во соработка со фотографот Лука Тасев.