Кога зборуваме на персонализиран накит веднаш не асоцира на Џенифер Лопез и SJP или на Кери Бредшо од 2000та година. Меѓутоа овој вид на накит сега го достигна својот врв на совршенство. Повторно се враќа во мода и тоа многу пософистициран. Рзгледајте ги следниве предлози.

Ѓердан со Вашето име, кој може да го носите во секаква пригода. Изработката е на Jennifer Zeuner.

Преубав ѓердан со уникатен фонд изработен од Brevity.

Дијамантски накит со Вашето име, кој зрачи со сентименталност и елегантност, па ќе го подобри сечиј изглед. Изработен од Sarah Chloe.

14 каратен златен ланец, изработен од Zoe Lev Jewelry.

Персонализирани обетки од Shami Dangle.