Најновото продолжение на „Брзи и бесни“ се уште се снима, но фановите со нетрпение го очекуваат неговото прикажување во кината во Америка на 22-ри мај 2020 година. За сега нема се уште официјални податоци за што точно се работи во филмот, но затоа на YouTube каналот има тизер трејлер, кој можете тука да го погледнете.