Данскиот бренд RAINS произведува и нуди широк избор на палта и мантили за дожд кои изгледаат модерно и функционално.

Овој елегантен модел кој ја истакува женската силуета е направен од водоотпорен материјал. Се нуди во повеќе бои, а неговата цена е 100 евра.

Секојдевен и класичен универзален мантил од водоотпорен материјал за 110 евра. Се нуди во црно, тегет и сиво.

Оваа универзална парка се нуди во три бои на цена 225 евра. Доколку сакате да бидете модерни и останете суви за време на дождливите денови, ова е супер избор за вас.

Екстра избор за оние кои обожаваат животински принт. Овој модел може да го набавите за 123 евра.

Елегантен, модрен и практичен кој ќе ве заштити во целост од влажно и врнежливо време, може да се комбинира со многу бои и прилега на сите стилови. Овој модел се нуди во четири бои на цена од 130 евра.