На Денот на заљубените, голем број на луѓе имаа можност за уживаат во спектакуларниот концерт на Наташа Беквалац кој се одрша во Штарк арена во Белград. Наташа концертот го започна со тоа што во својот сребрен заводлив костим леташе над публиката, додека обожавателите извикуваа од одушевување. Додека уште лебдеше во воздух, концертот го започна со сојот хит Ја сам добро и потоа на сцената продолжи со песните 300 степени и Позитивна додека публиката пееше заедно со неа. Беквалац на сцената се пресоблече неколку пати и беше навистина тешко да се тргне погледот од неа. Емина Јаховиќ и се придружи со емотивен дует со песните Мушко више не могу и Господине и на крајот со солзи во очите двете се гушнаа и се поздравија.

На својот официјален профил не можеше да ја сокрие возбудата од претходната вечер и се заблагодари на илјадниците следбеници со зборовите:

„Благодарна сум. Ете сакав да напишам нешто и повторно да се заблагодарам на се што доживеав минативе неколку месеци во процесот на работење со генијалци но се уште сум во некоја состојба на шок, денес добив и температура од ова чувство кое е вредно секоја жртва, терет, притисок, стрес, неизвесност, секоја расправија и нервни сломови кои сите ги доживувавме на дневно ниво заради овој концерт 🥴 Моето срце не можеше да ја издржи Арена 2 тоа го реков и пред месец дена но постои идеја концертот S.O.S. ZA LJUBAV да продолжи да живее регионално…што мислите за тоа?❤@kristinabekvalac @tanjamrkic @sarovicmilos @zigasotlar @tragofficial @alenstajic @mikiskaric @dragankecman @atomkaatomka @saskakarac“

 

View this post on Instagram

14.02. Prezahvalna sam .Eto htedoh sada da napisem nesto i opet se zahvalim na svemu sto sam dozivela proteklih nekoliko meseci u procesu rada sa genijalcima ali ja sam još uvek u nekom stanju šoka,danas sam dobila i temperaturu od ovog osećaja koji je vredan svake zrtve,tereta,pritiska,stresa,neizvesnosti ,svake svadje i nervnih slomova koji smo dozivljavali svi na dnevnom nivou zbog koncerta🥴Moje srce nije moglo da izdrzi Arenu 2 to sam rekla jos pre mesec dana ali postoji ideja da koncert S.O.S.ZA LJUBAV nastavi da živi regionalno…šta mislite o tome?❤@kristinabekvalac @tanjamrkic @sarovicmilos @zigasotlar @tragofficial @alenstajic @mikiskaric @dragankecman @atomkaatomka @saskakarac

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on