Колекцијата TAG Heuer Autavia е инспирирана од оригиналните модели Autavia и е дизајнирана да ги воодушеви мажите кои  бараат авантури, кои се уживаат во скапоценост и прецизност.

TAG HEUER LANSIRA NOVU AUTAVIA KOLEKCIJU

Инспирирани од оригиналниот дизајн, кој им се допадна на пилотите и на возачите, новите модели Autavia нудат квалитетен, прецизен и безвременски стајлинг. Седум модели ја сочинуваат спортската колекција Autavia, од кои пет се од нерѓосувачки челик, додека другите два се изработени од скапоцена бронза. Сопствениците на часовници можат да го изберат својот фаворит од понудениот опсег на ремени и нараквици, кои доаѓаат со иновативен систем кој го олеснува нивното заменување. Секој модел на Autavia е придвижуван од калибар 5 механизам со сертификација на COSC, кој овозможува неверојатна прецизност и сигурност во сите услови.

Ремените и нараквиците на секој модел во колекцијата Autavia се променливи, па така може лесно да го усогласите со Вашиот стил. Кожните ремени доаѓаат во темно или светло кафеава боја, додека нараквиците се изработени од нерѓосувачки челик. Ремените и нараквиците се лесни за промена, благодарение на копчињата од долната страна на случајот, за кои не ви требаат никакви алатки.

TAG HEUER LANSIRA NOVU AUTAVIA KOLEKCIJU

 

TAG HEUER LANSIRA NOVU AUTAVIA KOLEKCIJU