Без разлика на тоа каков тип на облека носите на себе, со добра висока потпетица ќе изгледате секогаш одлично. Високите потпетици кај жените се омилено парче гардероба со години наназад и најголем дел од нив имаат многу повеќе отколку што реално собира во чевларникот. Секоја модерна жена кој е страствен љубител на високите потпетици и општо – чевлите, мора да биде запознаена со овие 5 бренда.

 

Christian Louboutin

Image result for christian louboutin

Заштитниот знак на овој дизајнер со црвена основа на салонката ги полуде жените, па дури и мажите ширум светот. Овој тип на потпетица е класичен и никогаш нема да се изгуби од светот на модата, а што е најважно и вие секогаш ќе изгледате модерно со нив.

 

Manolo Blahnik

Image result for manolo blahnik

Овој дизајнер беше со години наназад популарен помеѓу жените, но серијата Сексот и градот го издигна и го направи заштитен знак за вистинските „фанатици“ по високи потпетици. Тоа што го прави толку посакуван е фактот што овој тип на високи потпетици можете да ги носите насекаде, од на работно место, па се до обична прошетка низ центарот на градот.

 

Brian Atwood

Related image

Овој дизајнер е познат по својот екстравагантен стил на смели комбинации помеѓу софистицирани и префинети високи потпетици со нападен дизајн и впечатливи бои.

 

Jimmy Choo

Image result for jimmy choo

Познат по своите драматични експерименти, високите потпетици на овој дизајнер ги носат само најхрабрите.

 

Dolce & Gabbana

Image result for dolce & gabbana heels

Овие високи потпетици кои се лесно препознатливи по својот изглед и до ден денес не оставаат никого рамнодушен!